Teknik Kontrol

Teknik bir sorunla mı karşılaştınız? Önemli değil, öncelikle teknik kontrolü başlatmak için.

Çözüm Merkezi

Altta belirtilen adımları uygulayarak bilgisayarınızdaki gerekli programları güncelleyin.

Canlı Destek

Tüm adımları eksiksiz yapmış olmanıza rağmen sorun devam ediyorsa, destek için bizimle iletişime geçin.

“Canlı Ders” , öğrencilerin ve öğretmenlerin aynı anda sistem üzerinde online olarak ses, görüntü ve doküman paylaşımı yapabildiği interaktif bir eğitim modelidir. Online eğitimler içerisinde yer alan canlı dersler, farklı yaş grupları için internette sanal sınıf panelleri üzerinde gerçekleştirilir.

Online Akademim; 5.ve 8.sınıf yaş aralığındaki öğrencilerin okul dersleri ile sınavlarındaki başarıyı artırmak amacıyla oluşturulmuş uzaktan eğitim veren bir kurumdur. Derslerinde MEB’İN müfredat programları temel alınarak dersin gerektirdiği öğretim yöntem ve teknikleri eşliğinde eğitim sunumları gerçekleşir. Canlı olarak ve kayıt üzerinden eğitim materyallerini içeriğinde bulunduranOnline Akademim, öğrenciler için hazırlanmış ders anlatım ve soru çözüm kaynağıdır. İnteraktif platformda oluşturulan derslere katılan öğrenciler, alanlarında uzman öğretmenler tarafından eğitim sürecine dâhil edilirler. Öğrenciler gerekli gördükleri yerlerde öğretmen ve arkadaşlarıyla yazışarak, mikrofon veya kamera yardımıyla görüntülü ve sesli olarak birebir sorularını iletip, konuyla ilgili yorumlarını aktarabilirler.

.

Online Akademim’de Online Dersler, Video Kayıt Dersleri, Konu Anlatım ve Soru Çözümü Videoları, Eğitsel Oyunlar gibi farklı öğrenme modellerine hitap eden pek çok eğitim kaynağı bulunmaktadır.
Online Akademim’de Online Dersler, Video Kayıt Dersleri, Konu Anlatım ve Soru Çözümü Videoları, Eğitsel Oyunlar gibi farklı öğrenme modellerine hitap eden pek çok eğitim kaynağı bulunmaktadır.
Online Akademim’de artık zaman ve mekân kısıtlaması yok.Online Akademim ile beraber internet bağlantınızın olduğu her yerden derslere katılarak kesintisiz eğitim desteği alabilirsiniz. Video tekrarları sayesinde de dersler, her zaman sizlere açık olacaktır. Öğrenme gereksinimleriniz doğrultusunda istediğiniz konuyu istediğiniz yoğunlukta çalışabilirsiniz. Yol ve trafik gibi sorunlar olmadan, vakit kaybını giderip zamanınızı verimli şekilde değerlendirebilirsiniz.Online Akademim ile, kendi evinizdeki rahat ortamınızda eğitim desteği sizlere gelecektir. Eğitimde eşitlik; Türkiye’nin ve dünyanın her bölgesinden aynı kalitede eğitim alabilirsiniz.Online Akademim’de ‘arka sıra’ yoktur. Sistem üzerinde tüm öğrenciler aynı ilgi ve alakayı görür, dershane veya sınıfların öğrenciler üzerindeki psikolojik baskısı ortadan kalkar. Engelli öğrenciler için, ulaşım problemleri kalmıyor. Kötü hava koşulları ve güvenlik sorunları olmadan eğitim canlı olarak sizlere taşınıyor. Yol, yemek gibi ekstra giderler olmadan, eğitimde büyük harcamaların önünü kesip maddi açıdan sizleri rahatlatan pek çok avantaj sunuluyor. Onlineakademim’de eğitimler powerpoint sunum ve hareketli animasyon şeklinde önceden hazırlandığı için, bilgilerin görsel ve işitsel hafızaya alınması kolaylaşır. Sıradan bir dersteki gibi bilgilerin not olarak aktarılması beklenmez, sizlere önceden hazırlanmış yazılı ve görsel dokümanlar sunulur. Öğrencinin kendi kendine öğrenme yeteneğini, yaratıcılığını ve öz güvenini artırır. Onlineakademim’de dikkatinizi dağıtacak unsurlar bulunmadığı için derse tam anlamıyla odaklanabilirsiniz.
Online eğitimler internet kanalı üzerinden yapıldığı için internet bağlantısı olan bir bilgisayar, laptop veya tablet olmasının yanında, asgari düzeyde bilgisayar kullanma becerisi yeterlidir. Eğitmenlerle yazışma yoluyla iletişim seçeneği kullanılabileceği gibi basit bir mikrofon ve kamera edinilerek derslere görüntülü ve sesli dahil olunabilir. Böylelikle sorular sorabilip, öğretmenlerin sorularını yanıtlayarak ders sürecinde aktif olabilirsiniz.
Online Akademim öğretmenleri kendi branş alanlarında uzman, online dersler üzerinde yetkin eğitimcilerdir. Uzaktan eğitim sistemine uygun materyalleri bulunan öğretmenlerimiz, pedagojik anlamda da öğrencilerin yanında olmaktadır. Hafıza teknikleri ve etkin öğrenme modelleri eşliğinde işlenen derslerde eğitimcilerimiz, öğrenci merkezli eğitim modelini temel alırlar.
www.onlineakademim.com‘a giriş yapıp “Üye Ol” yazısına tıklayıp belirtilen adımları gerçekleştirerek üye olabilirsiniz. Üyelikle ilgili bilgi almak için ana sayfamızdaki “İletişim” bölümüne giriş yapıp adınızı, soyadınızı ve telefon numaranızı bırakarak müşteri temsilcilerimizin sizi aramasını isteyebilirsiniz.
Online eğitimler için gerekli olan tek program Flash Player’ ın son sürümüdür. Bunun dışında derslere katılacağınız bilgisayarın saat ve tarih ayarlarının güncel olması yeterlidir.
Online Akademim danışmanları tarafından tanımlanan kullanıcı adı ve şifre ile beraber farklı bilgisayarlardan derslere katılabilirsiniz. Ancak bu kullanıcı adı ve şifreyle aynı anda sadece tek bilgisayarda giriş yapabilirsiniz.
Dershane gibi özel eğitim kurumlarında kaçırılan dersin telafisi çok zordur. AncakOnline Akademim’de işlenen canlı derslerin tümü, ‘Ders Tekrarları’ başlığı altına video şeklinde yüklenmektedir. Kaçırdığınız dersleri ve tekrar etmek istediğiniz konuları ‘Ders Tekrarları’ bölümünden bulup sınırsız bir şekilde izleyebilirsiniz.
Her yaş grubu öğrencilerimiz için haftalık ders programları önceden hazırlanan planlar doğrultusunda bellidir. Eğitim Koordinatörleri tarafından tanımlanan panel üzerinden ders programınızı haftalık olarak takip edebilirsiniz. İlerleyen süreçlerde talep edilme durumunda; kişiye özel, eğitmenle birebir dersler deOnline Akademim programı dahiline alınacaktır.
Eğitimler esnasında ses ve görüntü problemleri genellikle internet bağlantı hızının yavaş olmasından kaynaklı karşımıza çıkar. Canlı derslerde internet üzerinden sürekli veri aktarımı yapıldığı için kullanılan internetin bağlantı hızı bu veri aktarımını karşılar nitelikte olmalıdır. İletişim numaralarından bizlere ulaşarak, ya da canlı destek bölümünden yazarak, Müşteri Temsilcisinden teknik destek için yardım isteyebilirsiniz.
Online ve video dersler Google Chrome tarayıcısı üzerinden sorunsuz çalışmaktadır. Tercihe göre Yandex ve Mozilla Firefox tarayıcıları da kullanılabilir.
Sizin programınızı takip eden Eğitim Danışmanınıza ulaşarak yeni bir şifre ve kullanıcı adı tanımlanmasını talep edebilirsiniz. Kaçırdığınız dersleri ise ‘Ders Tekrarları’ kısmından video kaydı olarak izleyebilirsiniz.

Hafta içi saat 10:00 – 21:00 ve Cumartesi saat 10:00 – 17:30
İletişim No:
Online Akademim canlı destek bölümünden yazışarak da bilgi alabilirsiniz.

Teknik Destek